E-księgowość

E-księgowość

Księgowością każdej firmy tradycyjnie zajmuje się księgowa, bądź biuro rachunkowe. W czasach wszechobecnego Internetu, to właśnie e-księgowość - czyli załatwianie wszystkiego za pośrednictwem Internetu daje nowe możliwości w tym zakresie.

Nie musisz posiadać szerokiej wiedzy z zakresu księgowości, ponieważ skorzystasz z gotowych schematów księgowych i formularzy. Zaoszczędzisz czas oraz pieniądze, ponieważ posiadając nawet minimalną wiedzę w dziedzinie księgowości - dzięki gotowym rozwiązaniom oraz ogromnej ilości ułatwień, będziesz w stanie samodzielnie wykonać podstawowe czynności.

Wygoda to kolejna rzecz, która czeka Cię po skorzystaniu z e-księgowości. Dostaniesz bowiem możliwość naliczania not odsetkowych, generowania wezwania do zapłaty i comiesięcznych bilansów. Nie musisz martwić się również o jakiekolwiek zmiany w przepisach prawnych, ponieważ system na bieżąco aktualizuje wszystkie zachodzące zmiany, co daje Ci komfort pracy przy samodzielnym księgowaniu.

Podczas korzystania z e-księgowości możesz również czuć się bezpieczny. Jest tak dlatego, że wszelkie wprowadzane dane magazynowane są na serwerze, co chroni je przed nieprzewidzianymi zdarzeniami takimi jak pożar czy zniszczenie dysku. Poufność informacji zapewnia szyfrowana transmisja danych. Dostęp do konta - chroniony loginem i hasłem, posiada tylko i wyłącznie użytkownik.

W skład e-księgowości wchodzą:

- E-podpis
- E-fakturę
- E-archiwum
- E-obieg dokumentów

Dlaczego warto postawić na E-księgowość?

E-księgowość to platforma rozwijająca się z dnia na dzień. Działa ona za pośrednictwem Internetu - czyli przyszłości każdego biznesu. Dzięki tej formie prowadzenia księgowości, obsługą jej może zająć się praktycznie każdy - z uwagi na prostotę użytkowania. Zaoszczędzimy zatem dużą ilość pieniędzy, które moglibyśmy wydać na księgową albo biuro rachunkowe. Dodatkowymi atutami są także mobilność oraz bezpieczeństwo tego rozwiązania. Dzięki pracy online - możemy podłączyć się do “systemu” w każdym momencie - potrzebując do tego jedynie sprawnego komputera oraz dostępu do Internetu - który chroni nasze dane przed przypadkowym zniszczeniem.

 

 

{fshare}

internet business

© eBiznesOnline. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.