e-faktura

E-faktura

E-faktura to prawnie uznana forma rozliczenia, której wysłanie drogą elektroniczną pod postacią pliku w formacie PDF zastępuje przesłanie listem faktury w formie papierowej. Jest ona wysyłana przez internet - bezpośrednio na adres e-mail. Posiada te same wartości prawne oraz zawiera wszystko to, co faktura tradycyjna.

Faktury mogą być dostarczane wyłącznie w jednej formie - papierowej lub elektronicznej - nigdy w obu. Faktury elektroniczne są przechowywane w Archiwum Faktur Elektronicznych przez okres 6 lat.

 

Różnica między fakturą elektroniczną, a papierową.

Jedyną różnicą między obiema fakturami to sposób ich dostarczenia.

Koszty?

Akceptacja i przyjmowanie elektronicznych faktur nie wiąże się z żadnymi kosztami ze strony odbiorcy dokumentu. Przeglądanie ich również odbywa się za pośrednictwem darmowego programu do przeglądania plików PDF - np. Adobe Acrobat Reader.

Otrzymywanie, drukowanie oraz korekty w fakturach.

Powiadomienie o wystawieniu e-faktury otrzymamy mailowo - na skrzynkę pocztową podaną przez nas podczas rejestracji w formularzu “Akceptacja wystawiania i przysyłania faktur”.

Wydrukowanie obrazu e-faktury, np. w celu prezentacji wewnątrz firmy, jest możliwe, lecz powstały w ten sposób papierowy obraz e-faktury nie będzie dokumentem księgowym. Dokument księgowy to wyłącznie e-faktura przechowywana w postaci elektronicznej.

Faktury korygujące oraz duplikaty faktur do faktur wystawianych i przesyłanych w formie elektronicznej będą przeprowadzane również w formie elektronicznej.

Rezygnacja oraz zmiana adresu e-mail.

Aby zrezygnować z otrzymywania faktury elektronicznej, należy przesłać listem wypełniony formularz o nazwie “Odwołanie akceptacji wystawiania i przesyłania faktur w formie elektronicznej”. Po otrzymaniu formularza rezygnacji - wstrzymane zostanie wysyłanie faktur w formie elektronicznej już następnego dnia, a kolejne faktury przesyłane będą w formie papierowej.

Aby zmienić adres e-mail, na który otrzymywaliśmy e-faktury, należy jedynie przesłać listem wypełniony formularz o nazwie “Zmiana adresu e-mail do przesyłania faktur w formie elektronicznej”.

 

 

{fshare}

Podkategorie

internet business

© eBiznesOnline. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.