e-obieg dokumentów

E-obieg dokumentówElektroniczny obieg dokumentów jest potocznym określeniem systemu informatycznego do zarządzania obiegiem zadań oraz dokumentów działającym w oparciu o mechanizmy typu workflow - czyli przepływu pracy. Internet pozwala nam na przyśpieszenie, uproszczenie oraz obniżenie kosztów wielu wykonywanych działań. W tym przypadku został właśnie wykorzystany w tych celach.

Elektroniczny obieg dokumentów to nic innego, jak odwrotność tego tradycyjnego. Tradycyjny, jak wiadomo, często sprawia nam wiele problemów. Wielokrotnie, zanim dostaniemy potrzebny nam “papierek”, upłynie sporo czasu. System internetowy zakłada błyskawiczne dostarczanie równie wartościowych oraz równie ważnych dokumentów, co te wysyłane metodami tradycyjnymi.

Dzięki wykorzystywaniu elektronicznego obiegu dokumentów - zarówno firmy, jak i organizacje rządowe mogą dokonywać wielkich oszczędności. Brak opóźnień, mniejsza ilość papieru zalegającego w biurach oraz mniejsza ilość osób potrzebnych do zajmowania się całym systemem to główne aspekty, z których płyną niemałe oszczędności.

Jak to zwykle bywa z rozwiązaniami internetowymi, wygoda i bezpieczeństwo przychodzą nam z pomocą. Załatwianie, przesyłanie oraz otrzymywanie wszystkiego w formie internetowej to duże ułatwienie oraz zminimalizowanie wszelkich problemów z “transportem” danych. Bezpieczeństwo zapewniają internetowe “sejfy”, które są dużo pewniejsze od tradycyjnych metod przechowywania danych.

Podsumowując - elektroniczny obieg dokumentów to wprowadzenie naszej pracy w nowy - internetowy wymiar. Lepsza komunikacja, błyskawiczne dostarczanie danych, większe bezpieczeństwo oraz mniejsze wydatki. Dzięki tak wielu pozytywnym aspektom tego projektu - jest on po prostu naturalnym rozwiązaniem w erze Internetu.

 

 

{fshare}

internet business

© eBiznesOnline. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.