Dotacje Unijne

Dotacje unijne

Unia Europejska (UE) dąży do poprawy życia swoich mieszkańców, dlatego każdy członek wspólnoty wpłaca środki, które są dzielone po to, by wspierać kraje mniej rozwinięte i dzięki temu tworzyć nowe rynki zbytu. Polska jest krajem, który zdecydowanie intensywniej korzysta ze środków UE niż wpłaca do jej budżetu.

Niestety obecnie mamy już końcówkę programu wsparcia 2007-2013 i część środków jest już wykorzystana. Osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą lub chcące zatrudnić pracownika z dotacją z Urzędu Pracy (UP) w tym roku nie otrzymają środków. Dopiero od nowego roku ruszą nabory i będzie można składać wnioski.

W internecie jest wiele artykułów i stron poświęconych tematyce dotacji z UE dlatego my nie będziemy kopiować tych danych. Zachęcamy do wysyłania pytań, na które pomożemy znaleźć odpowiedzi.

Dodatkowo osobom oraz firmom, które chcą się starać o dotację oferujemy pomoc przy:

  1. Przeprowadzeniu analizy finansowej
  2. Stworzeniu Biznes Planu
  3. Obliczeniach efektywnosci i rentowności inwestycji
  4. Podpowiemy jakich unikać błędów

 

Poniżej przekazujemy linki do najważniejszych informacji z zakresu Funduszy UE.

 

Rozdział środków opiera się na bazie różnych programów, ich opis znajdziecie poniżej:

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/WstepDoFunduszyEuropejskich/Strony/Programy.aspx

Więcej informacji można uzyskać także na stronie:

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

Dla Przedsiębiorstw

Firmy i osoby, które chcą założyć działalność gospodarczą, mogą korzystać ze wsparcia działań operacyjnych. Bardzo dużo informacji znajdziecie Państwo na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości:

http://www.parp.gov.pl

Najczęściej firmy wiedzą, co chcą zrobić i szukają tylko źródła finansowania. Programów i możliwości jest wiele, niestety nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wymogi. Najlepszym sposobem znalezienia dotacji jest wybranie programów pod naszą firmę. Można to zrobić przez analizę drzewka:

http://www.parp.gov.pl/index/index/1484

Można też wybrać dane wsparcie na bazie tabeli, którą znajdziecie Państwo na tej stronie:

http://www.parp.gov.pl/index/index/1402

HARMONOGRAM

http://www.parp.gov.pl/index/more/18731

Pamiętajmy, że Fundusze Unijne nie sfinansują nam inwestycji w 100%, tak naprawdę osoba fizyczny bądź firma powinna mieć świadomość, że nie dostanie dofinansowania. Zdarza się też, że wypłata środków zostaje wstrzymana, bądź potrzebne są dodatkowe dokumenty, bez których możemy mieć wstrzymaną inwestycję. Dlatego radzimy, by - podejmując się jakiegoś działania - zabezpieczyć sobie budżet na 100% wydatków, a dofinansowanie traktować jako bonus. Ewentualnie - jeśli to możliwe - można założyć wariant realizacji inwestycji w mniejszym zakresie. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z nami.

 

 

{fshare}

internet business

© eBiznesOnline. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.