Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Ta kategoria obejmuje obowiązkowe ubezpieczenia, które każdy prowadzący działalność gospodarczą musi płacić czyli składki ZUS. Jak również pozostałe grupy ubezpieczeń, takich jak: na życie, samochodowe, majątkowe, inwestycyjne, jak również plany grupowych ubezpieczeń. Zwłaszcza ta ostatnia kategoria jest bardzo ważna dla firm.ZUS

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zobowiązani są do opłacenia składek ZUS za określony miesiąc do 10 dnia miesiąca następnego, jeżeli opłacają je tylko za siebie. Jeżeli opłacają ZUS za siebie i pracowników - do 15 dnia miesiąca następnego po miesiącu składkowym. Podstawę wymiaru składek stanowi kwota 2 015,40 złotych, a składki zdrowotnej 2704,31zł.


Składki na ZUS dla prowadzących działalność gospodarczą w 2011 roku

Rodzaj konta

kwota

Jeśli płacisz bez chorobowego przelej pieniądze na:
Konto 83..1

547,99 zł*

Jeśli płacisz z chorobowym przelej na:
Konto 83..1

597,37 zł*

Składkę na ubezpieczenie zdrowotne przelej na:
Konto 78..2

243,39 zł

Składkę na Fundusz Pracy przelej na:
Konto 73..3

49,38 zł

*dotyczy pracodawców zatrudniających do 9 pracowników.
źródło:zus.pl


Dla nowych firm składki ZUS są niższe przez okres 2 lat, dodatkowo niższe składki są też dla osób jednocześnie pracujących i prowadzących działalności (płacą tylko składkę zdrowotną).


Pozostałe Ubezpieczenia.

W naszym kraju jednak panuje przekonanie, że samochód i mieszaknie/dmo należy ubezpieczyć, ale już własne zdrowie i życie niekoniecznie. Dlaczego tak się dzieje, czy naprawdę nie mamy pieniędzy na to? Płacimy za ubezpieczenie majątku po kilkaset lub nawet ponad 1000 zł a na własne życie nie wydamy miesięcznie 55 zł?

Zarówno dla firm jak i dla osób prywatnych ubezpieczenie nie powinno kojarzyć się tylko z wydatkiem środków, cel jest inny, mianowicie zmniejszenie skutków ryzyk, które mogą wystąpić np.:

- zdarzenia losowe – powodzie, pożary, zalania itd.

- wypadek na linii produkcyjnej – straty w załodze, utrata ciągłości pracy, brak realizacji kontraktów i kary

- nienależyte wykonanie – może się zdarzyć, że pracownicy lub zły nadzór spowoduje błędy wykonania

- zabezpieczenie kontraktu – zabezpieczenia obowiązkowe zwłaszcza w branży budowlanej,

- zabezpieczenie rodziny i jej majątku – bardzo ważna kwestia często niedoceniana przez członków rodzin.

Jeżeli mamy mieszkanie lub dom na kredyt to musimy mieć świadomość, że jeśli stnie się nam coś to spadają nasze dochody a tym samym zdolność kredytowa – część naszych zobowiązań może stać się natychmiast wymagalna. Dlatego często banki wymuszają niejako ubezpieczenie życia. Tylko że środki z polisy dostanie bank, a co z rodziną i resztą kredytu? a co jeśli będzie wypadek? O tych sprawach należy pomyśleć wcześniej i uważam, że jest ona ważniejsza niż rzeczy materialne. Najlepiej jest porozmawiać z Doradcą ubezpieczeniowym i wszystko przeliczyć i uwzględnić (kwestia tylko dobrego doradcy) – oczywiście my też jesteśmy do dyspozycji.

 

 

{fshare}

Podkategorie

internet business

© eBiznesOnline. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.