Oprogramowanie

Oprogramowanie sklepu internetowego

Nowe oprogramowanie sklepu internetowego to dosyć duża inwestycja, która niestety często prowadzi nas do kolejnych - mniejszych wydatków.

Jeśli chcemy powierzyć stworzenie nowego Oprogramowania danej firmie, możemy podać im dokładne informacje oraz funkcje, które powinny zawierać się w naszym przyszłym oprogramowaniu. Możemy również zdać się na pomoc ze strony specjalistów i wykorzystać to, co oni nam zaproponują. Cena za stworzenie takiego oprogramowania waha się pomiędzy kilkoma, a nawet kilkudziesięcioma tysiącami złotych - co jest nie lada wydatkiem.

Tańszą alternatywą będzie wykupienie licencji na wykorzystywanie gotowego oprogramowania.
Niestety metoda ta może przysporzyć nam wielu problemów:

1. Nie masz prawa sam modyfikować oprogramowania.
2. Gdy chcesz stworzyć moduł w sklepie internetowym, którego nie oferuje dostawca oprogramowania, możesz napotkać bardzo duże problemy, gdyż dostawca oprogramowania może nie kwapić się do dalszego rozwoju systemu sklepowego
3. Wykupując taką licencję zazwyczaj dodatkowo musisz zapłacić grafikowi za stworzenie unikalnej szaty graficznej i podłączenie jej do systemu sklepowego.

W tym przypadku koszt licencji wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Ostatnia forma zapłaty za oprogramowanie to abonament - czyli comiesięczne uregulowanie opłaty za użytkowanie.

Zalety abonamentu:

1) Ciągła rozbudowa przez autorów. Jeśli zapłaciłeś za stworzenie własnego oprogramowania, a na rynek wszedł nowy dodatek, który z pewnością musisz mieć - zapłacisz ponownie za jego stworzenie. W przypadku abonamentów jednak ich autorzy w krótkim czasie wprowadzają całkowicie za darmo dodatek do swojego oprogramowania, więc Ty na tym skorzystasz.

2) Obsługa techniczna. Gdy przypadkowo doprowadzisz do jakiejkolwiek usterki, bądź będziesz miał z czymś problem - obsługa techniczna pomoże Ci z tym. W przypadku, gdy byłbyś zdany na własny los - opłata za pomoc specjalisty może kosztować nawet kilkaset złotych. Oczywiście nie trudno o natrafienie na niekompetentną, nieżyczliwą obsługę, lecz w końcu zawsze udaje się rozwiązać każdy problem.

Które rozwiązanie powinieneś wybrać?

Głównym powodem dla którego wybieramy ten, a nie inny rodzaj oprogramowania będzie oczywiście ilość posiadanego kapitału początkowego.

Jeśli stać nas na jednorazowy większy wydatek na stworzenie własnego oprogramowania oraz następne drobne poprawki - ta opcja wydaje się dla nas idealna - później płacimy jedynie za utrzymanie serwera i jesteśmy całkowicie niezależni.

Abonament polecamy osobom, które na samym początku wolą wydać pieniądze na inne cele. Nie odrazu musimy wypływać na szerokie wody. Należy jednak pamiętać, że długotrwałe korzystanie z abonamentu w końcu przerasta koszta związane z jednorazową zapłatą za własne oprogramowanie.

 

 

{fshare}

internet business

© eBiznesOnline. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.