Promocja sklepu

Promocja sklepu internetowego

Powszechnie wiadomo, że posiadając nawet najniższe ceny pośród konkurencji, najwyższą jakość produktów oraz oferując najlepszy kontakt z klientem - nasza sprzedaż może być niezadowalająca.

Form reklamy internetowej znamy oczywiście wiele, lecz która okaże się najskuteczniejszą?

1. Mailing - powszechna forma reklamy, stosowany tak zwany “spam” zna każdy z nas. Jeżeli powierzymy taką kampanię skutecznym copywriterom - czyli osobom, które wiedzą jak sprawić, by największy odsetek ludzi otworzyło e-maila oraz skorzystało z jego informacji - może to być bardzo potężne i niedrogie narzędzie promocji. Kluczem do sukcesu jest budowanie listy mailingowej dobrej jakości czyli lojalnych i kupujących klientów. Wysyłać należy tylko wartościowe treści, które dają klientowi korzyść. W ten sposób budujemy jego zaufanie i zwiększamy szanse na dokonanie transakcji.

2. Porównywarki cenowe - również znana i często wykorzystywana metoda promocji. Oczywiście w tym przypadku warto być wytypowanym jako najtańsza firma, lecz trzeba pamiętać, że walka cenowa z innymi konkurentami może drastycznie zmniejszyć nasze przychody.

3. Bannery - metoda znana od lat. Polega na umieszczaniu grafiki wraz z odnośnikiem do naszej witryny na popularnych stronach internetowych. W tym przypadku płacimy najczęściej za liczbę kliknięć w banner lub czasową jego emisję. Pomimo ogólnej opinii i urazy do tej formy reklamy - w rękach dobrego marketera wciąż może być skuteczna i stosunkowo niedroga.

4. SEO - jest to pozycjonowanie naszej witryny w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Jak wiadomo - im wyższa pozycja - tym więcej potencjalnych klientów. Najbardziej skuteczna metoda reklamy internetowej. Ze skutecznością wiąże się oczywiście trudność z jej wprowadzenia. Pozycjonowaniem SEO witryn internetowych zajmują się poważne firmy, które pobierają często duże pieniądze za skuteczną pracę. Jest ona czasochłonna oraz wymaga sporej wiedzy, jednak na efekty warto czekać.

5. SEM (Google AdWords) - jest to płatna reklama w wyszukiwarkach. Polega na opłaceniu dodatkowych reklam z boku lub u góry wyników organicznych (naturalnych). Im większa konkurencja na daną frazę - tym więcej zapłacimy za wyższą pozycję. Płatność w tym przypadku naliczana jest za każde kliknięcie, a jego cena - zależna jest od ilości konkurencji oraz jakości merytorycznej naszej witryny.

6. Portale społecznościowe (marketing szeptany) - reklama ta polega najczęściej na robieniu “szumu” wokół naszej marki w internecie. Zalicza się do tego pisanie na różnego rodzaju forach, budowanie społeczności na Facebooku, Twitterze itp., na którym oferujemy ciekawe promocje czy zabawy zwiększające ilość naszych fanów. Metoda tania, dość skuteczna, lecz pochłaniająca sporo czasu.

 

 

{fshare}

internet business

© eBiznesOnline. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.